Michael Ansley (Polonia Gaz Ziemny Warszawa)

Mecz Gwiazd odbędzie się 29 marca w Warszawie
Przypominamy,że można głosowac do 18 marca.

Kłopoty Atlasa

Atlas Stal Ostów Wielkopolski w ostatnich dniach boryka się z kłopotami.Ostatnio kursy Dolara poszły znacznie w górę,a z tym idzie opłata z zawodnika.
Stalówka musiała zwolnic swoich czołowych graczy,czyli Alana Danielsa,Patricka Okafora i Carlosa Riviery.Dzięki tym zwolnieniom Atlas nie będzie miał zadłużeń wobec innych zawodników,ale to oznacza,że Atlas nie będzie walczył o czołowe pozycje w lidze.

Rozpoczyna się głosowanie!

Już rozpoczeło się wielkie głosowanie na kandydatów do gry w MECZU GWIAZD PLK 2009.
Głosowac można,na pierwszą piątkę drużyn z Północy Polski i Południa.
Można też głosowac na zawodników,którzy wezmą udział w konkursie wsadów.
Mecz odbędzie się 29 marca w warszawskiej Hali Torwar.
Bilety będzie mozna nabyc najprawdopodobniej 1 marca.

Ekspolozja w trzeciej kwarcie

Asseco Prokom w meczu z Górnikiem grał bez Pata Burke,Quyntela Woodsa i Ronnie Burrella,którym Tomas Pacesas dał odpocząc.W tym meczu mogli pokazac się rezerwowi Prokomu,który po dwóch kwartach wygrywali tylko dwoma punktami Victorią Górnikiem Wałbrzych.Gdyby nie świetna postawa w trzeciej kwarca Davida Logana,Daniela Ewinga,Piotra Szczotki i Koko Archibonga,to kto wie jak potoczyłby się ten mecz.
Mistrzowie Polski w rozbili w trzeciej kwarcie Górnik aż 43:13!Ostatnia kwarta to gra kosz za kosz i utrzymanie ponad 30-to punktowej przewagi sopocian.
Jak zwykle w drużynie mistrza Polski był David Logan,zdobywca 25 punktów.

Asseco Prokom Sopot-Victtoria Górnik Wałbrzych 109:77 (21:25, 25:19, 43:13, 20:20).

Nowe Logo Słupska

Energa Czarni Słupsk mają nowe logo,zaprojektowane wspólnie ze sponsorem tytularnym-czyli koncernem energetycznym "Energa".
W logu nie ma barw klubowych,co nie oznacza,że klub z nich nie rezygnuje.Powodem zmiany loga jest to,że poprzednie logo,było używane bez zgody osoby,które zje aprojektowała.

Derby dla Czarnych

Prawdziwy pojedynek szachów można było obejrzec w kołobrzeskiej Hali Milenium.
Pojedynek stał na bardzo niskim poziomie,niektóre akcje koszykarzy obu drużyn stały na poziomie gorszym niż amatorskim.
Najwyższa przewaga w meczu to 7 punktów dla Czarnych.Już po raz drugi mecz tych drużyn kończy się na poziomie sześcdziesięciu punktów.
To już trzecia porażka z rzędu Kotwicy,i marzenia na pierwszą czwórkę uciekają.

Kotwica Kołobrzeg-Energa Czarni Słupsk 62:64 (8:9, 19:17, 19:21, 16:17)

Wielkie widowisko we Włocławku

Jeden z najlepszych meczów w tym sezonie zobaczyli kibice zgromadzeni we włocławskiej Hali Mistrzów.
Jak na klasyk przystało emocji nie brakowało.Spotkanie od początku było zacięte i stało na bardzo wielkim poziomie.
W trzeciej kwarcie Anwil prowadził różnicą 10 punktów,lecz Prokom nie takie straty odrabiał.W ostatniej odsłonie Anwil odskakiwał od  sopocian minimalnie.Gdy już można było pomyślec,że mecz jest skończony,jednak Prokom się zerwał i zmniejszył przewagę.Sopocianie mogli nawet wyrównac stan meczu,ale błędy w obronie na to nie pozwoliły.
Świetną postawę w meczu pokazał Andrzej Pluta,który rozegrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie,zdobył 19 punktów.A wyśmienicie obsługiwał podaniami Łukasz Koszarek-10 asyst.

Anwil Włocławek-Asseco Prokom Sopot 95:91 (23:27, 21:16, 29:22, 22:26)

Turów zwycięża

Zakoczyła się fatalna seria porażek wicemistrza Polski-Turowa Zgorzelec.Turów wygrał z Energą Czarnymi Słupsk 92:81.O wyniku meczu zadecydowała pierwsza kwarta,którą wygrali zgorzelczanie32:22.Potem Turów toczył grę kosz za kosz.
Turów w tym meczu pokazał świetną grę w obronie jak za dawnych czasów.Czarni w końcówce nie potrafili dobrze rozegrac akcji przy dobrej grze w defensywie Turowa.

PGE Turów Zgorzelec-Energa Czarni Słupsk 92:81 (32:22, 20:17, 20:20, 20:22)

Adamek zrezygnował

W Górniku Wałbrzych doszło do zmiany trenera.Andrzej Adamski zrezygnował z pracy trenera Victorii Górnik Wałbrzych.Adamka zastąpi jego asystent Mieczysław Młynarski.Przypomnijmy,że Górnik nie wygrał jeszcze a ani jednego spotkania na wyjeździe w tym sezonie.

Kotwica nie do zatrzymania!

Kotwica Kołobrzeg podtrzymuje serię siedmu zwycięstw z rzędu.
Wczoraj Kotwica pokonała na wyjeździe PBG Basket Poznań 81:77.Już po pierwszej połowie można było pomyślec,że zwycięsca jest pewny bowiem Kotwica prowadziła już 47:30,ale nik się niespodziewał,że mogą w tym meczu pojawic się emocję.Basket nawet remisował z Kotwicą ale nie potrafił tego wykorzystac.

PBG Basket Poznań-Kotwica Kołobrzeg 77:81 (16:27, 14:20, 22:16, 25:18)

Prokom w TOP 16!

Asseco Prokom Sopot awansował do najlepszej szestnastki Euroligi mimo porażki z  Panathinaikosem Ateny 53:75.
Losowanie grup TOP 16 odbędzie 28 stycznia.
Prokom to jedyna drużyna Polska,która wyszła w tym sezonie ze swojej grupy.Z Eurocup odpadł PGE Turów Zgorzelec a,z EuroChallenge Energa Czarni Słupsk.

Czarni wreszcie wygrywają

Skończyła się fatalna seria porażek Energii Czarnych Słupsk.
Czarni ostatnio przegrywali mecz za meczem,ale zrewanżowali się Sportino Inowrocław za porażkę w pierwszej rundzie.
O losach meczu zadecydowala druga połowa w której lepiej zagrali Czarni.
Dobry mecz zagrał Demetric Bennett-21 punktów oraz Marcin Sroka-17pkt  oraz w Sportino Eddie Miller-15pkt.

ISS Sportino Inowrocław-Energa Czarni Słupsk 78:86 (21:23, 20:16, 23:30, 14:17)

Niesamowity Koszarek

Anwil Włocławek po wygranej z Polonią powraca do pierwszej czwórki PLK.

Po przegranej Anwilu w meczu na szczycie z Prokomem przyszedł czas na ciężki mecz z Polonią.Mecz do pierwszej połowy był bardzo wyrównany,wtedy to Anwil wygrywał 36:32.W drugiej Anwil zaczoł grac koncertowo trafiali wiele rzutów z pod kosza,wielka zasługa w tym była Łukasza Koszarka,który miał aż 14 asyst!

Najskuteczniejszy w Anwilu był Paul Miller 22 pkt,a w Polonii Greg Harrington 21 pkt,dobry też mecz rozegrał Michael Ansley,który rzucił 18 "oczek".

Anwil Włocławek-Polonia Warszawa 83:69 (19:19, 17:13, 19:14, 28:23)

Urlep "cudotwórca"

Bank BPS Basket Kwidzyn coraz bardziej staję się drużyną,która zagra w play-offach.Wygrali już piąty mecz z rzędu,tym razem wygrali z Atlasem Stalą Ostrów Wielkopolski.
Przez cały mecz praktycznie była wyrównana walka.W trzeciej kwarcie Basket miał najwyższą przewagę w meczu 57:43.
Ostrów dostał szansę by wyrównac stan bo świetnie grający w tym meczu Chris Garner doznał skurczu.
Gdy Atlas odrabiał straty to grał zespołowo przy stanie 59:53 zaczoł dobrze grac Radosław Hyży.Jeszcze przy stanie 70:66 dla Basketu,Atlas chciał wyrównac faulując Briana Lubecka oraz Tonego Weedena,lecz oni trafiali za lini rzutów wolnych.

Atlas Stal Ostrów Wielkopolski-Bank BPS Basket Kwidzyn 67:75 (12:25, 20:14, 13:18, 22:18)

Hit dla Prokomu!

Wczoraj zakończyła się oficjalnie zakończyła się pierwsza runda.
Zaległy mecz 10 kolejki PLK rozegrały Asseco Prokom Sopot oraz Anwil Włocławek.
Kosz za kosz-taką walkę wczoraj prowadziły te drużyny.W trzeciej kwarcie Prokom miał najwyższą przewagę w meczu 50:40.W świetnej dyspozycji był Łukasz Koszarek,który jeszcze poprowadził Anwil do prowadzenia w końcówce meczu.
Ostatnie minuty należały jednak do Davida Logana.Ostatecznie Prokom prowadził 68:65.Ostatnia akcja była dla Anwilu,lecz Łukasz Koszarek nie trafił z dystansu i Prokom wygrał na zakończenie roku.

Asseco Prokom Sopot-Anwil Włocławek 68:65 (14:18, 22:11, 14:16, 18:20)

Emocjonujący mecz w Inowrocławiu

Dogrywki potrzebowali koszykarze by wyłonic zwycięsce meczu Sportino Inowrocław-Asseco Prokom Sopot.
Mecz bywł wyrównany,dopiero w trzeciej kwarcie Prokom zbudował sobie przewagę po akcjach Zamojskiego-17 pkt i Logana-30 pkt,lecz ta przewaga nie utrzymała się długo.Do końca meczu utrzymywało się małe prowadzenie Sopocian.
Sportino wyrównało na piętnaście sekund przed końcem po celnych dwóch osobistych Marcusa Crenshawa.
Po regulaminowych 40 minutach na tablicy był wynik 83:83,więc dogrywka miała byc jedynym roztrzygnięciem meczu.
Początek dogrywki dobrze rozpoczoł Prokom,który miał pięciopunktową przewagę.Inowrocławianom nie wychodziły ataki,nie potrafili zbierac piłek w ataku,co odbiło się na punktach.
Mecz zakońcył się zwycięstwem Prokomu,lecz mecz był jednym z ciekwszych w ostatnich miesiącach.Kibice mieli prawo do zadowolenia końcowym rezultatem.Było blisko niespodzianki.

ISS Sportino Inowrocław-Asseco Prokom Sopot 95:99 (24:25, 13:16, 27:27, 19:15 d.12:16)

Kuebler katem Czarnych

Basket wraca do gry!!!
Wczoraj w Słupsku odnieśli swoje trzecie z rzędu zwycięstwo.
Ich rywalem byli koszykarze Energi Czarnych,którzy są w kryzysie.Czarni przystępywali bez zwolnionych Jaya Straighta i Rolando Howella.
Basket zaczoł bardzo mocno prowadząc na samym początku już 7:0.W świetnej dyspozycji był Michael Kuebler,który w samej drugiej kwarcie zdobył 14 punktów!
Już w trzeciej kwarcie goście z Kwidzyna prowadzili już 11 punktami,lecz pod koniec kwarty Czarni zaczeli odrabiac straty i doszli do prowadzenia.

Ostatnia kwarta to już kontrolowane prowadzenie Basketu którzy zwyciężyli poraz kolejny.Natomiast Czarnym nie idzie w lidze oraz w EuroChallenge.Ostatnio w EuroChallenge przegrali u sibie dośc wysoko z Cajasol Sewilla  53:83

Energa Czarni Słupsk-Bank BPS Basket Kwidzyn 72:81 (11:16, 26:25, 21:22, 14:18)

Derby dla Anwilu

Derby województwa Kujawsko-Pomorskiego zakończyły się zwycięstwem Anwilu Włocławek.
Jak można było przypuszczac derby były bardzo wyrównane lecz do 29 minuty,wtedy to Anwil wziąc mecz w swoje ręce.
Była nawet chwila,że goście prowadzili 14-punktami.Anwil w końcówce poprawił grę w obronie,z którą gracze z Inowrocławia nie mogli sobie poradzic.
Derby Kujaw już poraz drugi zakończyły się wygraną Anwilu,wtedy to w hali mistrzów Sportiono zostało rozbite 80:51.

Sportino Inowrocław-Anwil Włocławek 62:67 (15:13, 15:16, 11:19, 21:19)

Znicz poraz 10 z rzędu przegrywa!

Fatalnie spisują się ostatnio zawodnicy Znicza Jarosław.
Wczoraj zawodnicy byłego trenera AZS-u Koszalin Dariusza Szczubiała przegrali mnimalnie z rewalacją ligii Polonią Warszawa 74:75.W drużynie Znicza najlepiej spisał się Grady Reylnolds,który zapisał na swoim koncie 22 punkty i 9 zbiórek.Natomiast w drużynie Wojciecha Kamińskiego najlepiej się spisał Michael Ansley,który zaliczył 25 punkty i 8 zbiórek.
Po pierwszej połowie Znicz prowadził 47:34,lecz nie zdołał jej obronic.O rezultacie końcowym zadecydowały ostatnie minuty,w których lepsza była Polonia

MKS Sokołów Znicz Jarosław-Polonia Warszawa 74:75 (23:16, 22:18, 11:20, 18:21)

Kotwica liderem!

Kotwica wygrała z Górnikiem Wałbrzych 91:77.
Dzięki tej wygranej Kołobrzeżanie awansowali na fotel lidera tabeli.To już piąte z rzędu zwycięstwo "Czarodzieji z wydm".Dalej trwa fatalna seria Górnika,który nie odniósł jeszcze zwycięstwa na wyjeździe.

Kotwica Kołobrzeg-Victoria Górnik Wałbrzych 91:77 (17:16, 26:14, 23:19, 25:28)

Zamieszanie w Słupsku

Prawdziwe trzęsienie przeżył wczoraj zespół Energi Czarnych Słupsk.Po fatalnych wynikach z zespołu zostali zwolnieni Jason Straight i Rolando Howell.Porzegnalny mecz z Basketem Kwidzyn rozegrają Jack Ingram i Łukasz Ratajczak.
Czarni do końca roku chcą jeszcze pozyskac rozgrywającego,środkowego oraz skrzydłowego,

Kotwica sensacyjnie wygrywa z Anwilem

Kotwica Kołobrzeg pokonała we Włocławku tamtejszy Anwil 93:80 (12:26, 26:14, 16:25, 26:28).
Podopieczni Sebastiana Machowskiego praktycznie od początku spotkania przeważali i sensacyjnie wygrali z faworyzowaną drużyną Igora Griszczuka.
Anwilowie nie udało się zrehabilitowac za porażkę w pierwszej kolejce.

Filipovski zawieszony!

Do skandalu doszło w Koszalinie po meczu AZS-u z Turowem.
Jeszcze w trakcie meczu kibice AZS-u wzywali Filipovskiego,lecz już w drodze do szatni zaczeło się to czego nie powinno byc.Kibic AZS-u który był kiedyś działaczem AZS-u uderzył Saso Filipovskiego
,a on w obronie własnej uderzył w nos kibica.
Kilka godzin po tym zdarzeniu zarząd PLK postanowił zawiesic trenera Turowa.

Asseco Prokom SopotProkom przegrywa na inauguracje!

Asseco Prokom Sopot nieudanie zainaugurował rozgrywki Euroligi, przegrywając z Montepaschi Siena 80:71. Mistrzowie Polski zaprezentowali się jednak z przyzwoitej strony, a popis strzeleckich umiejętności dał David Logan rzucając 27 punktów.

Wójcik wraca do Polski!!!

Adam Wójcik wraca do polskiej ligi! 38-letni skrzydłowy podpisał kontrakt z beniaminkiem PLK, PBG Basketem Poznań

Śląskie wzmocnienia w Górniku

Byli gracze Basco Śląska, Kamil Chanas oraz Marcin Stefanski, a także rozgrywający z USA Daryl Greene to nowi koszykarze Victorii Górnika.

Hit kolejki Polpharma Starogard Gdański-Asseco Prokom Sopot

Asseco Prokom SopotPolpharma Starogard Gd.
Niepokonana drużyna kontra aktualny i pięcioktotny mistrz Polski.Tak można przedstawic hit 7 kolejki.
Polpharma to chyba największa rewelacja ligi,a Prokom to faworyt do szóstego mistrzostwa Polski,lecz można zaryzykowac,ze to Polpharma wygra bo gra u siebie.
Miejmy nadzieję, że to będzie mecz pełen emocji i dramaturgi.

Polpharma Starogard Gdański-Asseco Prokom Sopot rozpocznie się o godzinie 18 w Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Serdecznie Zapraszamy!

Czarni odpadają

Czarni przegrali z Uniksem Kazań aż 89:50 i to oznacza,że odpadają z dalszych rozgrywek.
Hala w Kazaniu (7000 miejsc) wypełniła się zaledwie około tysiącem widzów. W składzie Uniksu na to spotkanie są dwaj zawodnicy, którzy z pow
odu kontuzji nie zagrali w Słupsku; Terrell Lyday i Piotr Samojlenko

Dla ENERGI CZARNYCH punkty zdobywali: Straight 16, Sroka 8, Leończyk 6, Cesnauskis 5, Ingram 5, Howell 4, Dutkiewicz 3, Malesa 3, Ratajczak 0.

Dla Uniksu: Kirksay 17, Popović 17, Wieremiejenko 14, Lyday 13, Loncar 7, Zamanski 7, Sokołow 6, Woronow 4, Kuziakin 2, Żukanienko 2, Czikalkin 0, Samojlenko 0.

Ogólnie stronę odwiedziło 152966 odwiedzający (315007 wejścia)

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?